Βρίσκεστε εδώ: Erasmus +

Erasmus +

Το Νηπιαγωγείο μας εγκρίθηκε και συμμετέχει σε πρόγραμμα ERASMUS + με τίτλο "Art All Over Europe". Η διάρκεια του είναι δύο χρόνια από τον Σεπτέμβριο 2014 μέχρι τον Αύγουστο του 2016. Οι εταιροί μας είναι:

α) CEIP EDUARDO GONZALEZ GALLARZA (Ισπανία)

β) ICS "Militi" di Barcellona Pozzo di Gotto (Ιταλία)

Ξεκινάει ο δεύτερος χρόνος του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Εισήγηση σε ημερίδα Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων
Στις 18 Μαρτίου 2015 οι εκπαιδευτικοί του 5ου Νηπιαγωγείου Φαρσάλων (Θανοπούλου Χρυσούλα και Νάσιου Ευτυχία) παρουσίασαν το Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Earsmus+ ART ALL OVER EUROPE στην Ημερίδα "Ευρωπαϊκές Ευκαιρίες στην Εκπάιδευση" που πραγματοποιήθηκε στην Λάρισα.

Άρθρα Εφημερίδων σχετικά με το Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ ART ALL OVER EUROPE που υλοποιεί το 50 Νηπιαγωγείο Φαρσάλων με την Ισπανία και την Ιταλία.
Δείτε το Φωτογραφικό Υλικό εδώ:

Η Αφίσα του Project ένα Ευρωπαϊκό στολίδι ... στο σχολείο μας.

ΘΕΟΦΙΛΟΣ - MIRO - ANTONELLO DA MESSINA

3 ΧΩΡΕΣ - 3 ΖΩΓΡΑΦΟΙ - 3 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ

ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟΦΙΛΟ

Τα παιδιά δημιούργησαν ένα βιβλίο για τον Θεόφιλο χωρίζοντας το έργο του σε θεματικές ενότητες και ζωγραφίζοντας αντιπροσωπευτικούς πίνακες.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ

ΕΝΘΥΜΙΟ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2014-2015

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

ΗΜΕΡΙΔΑ